co je zásilkovna ?

CHARAKTERISTIKA DOPRAVY PŘES ZÁSILKOVNU:

Zásilkovna nabízí rozsáhlou distribuční síť s více než 7 000 místy pro výdej v České republice, kam si lze jednoduše, ekonomicky a efektivně nechat zaslat zakoupené zboží.

 • Pohodlné monitorování zásilek

 • Přeprava do dvou dnů na více než 7 000 míst v ČR

 • Odběr zboží kýmkoliv s poskytnutým heslem

 • Možnost otevření zásilky při převzetí

 • Uložení objednávky ve výdejně až 21 dní

 • Přeprava na libovolné výdejní místo za 79 Kč

CO VŠE UMOŽŇUJE zásilkovna?

Zásilkovna poskytuje inovativní a zákazníkům velmi komfortní metodu přepravy zakoupeného zboží, založenou na rozsáhlé síti výdejních bodů. Výdejní místa Zásilkovny nejsou přímo provozovaná společností, ale nacházejí se v různých lokálních zařízeních jako jsou čerpací stanice, supermarkety, papírnictví, čistírny, restaurace, kopírovací centra nebo parfumerie.

S více než 7 000 výdejními místy po celé České republice, včetně městských a venkovských oblastí, Zásilkovna umožňuje rychlé a cenově dostupné doručení do dvou dnů. K tomu nabízí pokročilou službu sledování zásilek, takže máte vždy přehled, kde se váš balíček nachází a kdy dorazí.

Zásilkovna se snaží být lepší alternativou k tradičním poštovním službám, s důrazem na komfort při doručování. Nemusíte čekat na kurýra doma, místo toho si balíček objednáte k nejbližšímu partnerovi Zásilkovny, kde na vás zboží počká 7 dní. Pokud si ho nemůžete vyzvednout do této doby, v aplikaci nebo na webu máte možnost zdarma prodloužit dobu uložení až na tři týdny.

 

Více než 7 000 výdejních míst v ČR

Výdejní místa Zásilkovny jsou rozprostřena po celé ČR, stejně jako na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Rumunsku. V České republice jich je více než 7 000, celkový počet v Evropě převyšuje 15 000.

 

Otázky a Odpovědi (F.A.Q)

Zásilkovna je služba zaměřená zejména na doručování menších a lehčích balíků. Skvěle poslouží při objednávkách mobilních telefonů, fotoaparátů, počítačových komponent a mnoha dalších produktů.

Rozměry standardní zásilky:

 • Maximální hmotnost zásilky: 5 kg
 • Maximální rozměr jedné strany zásilky: 70 cm
 • Maximální součet rozměrů všech tří stran zásilky: 120 cm (např. zásilka o rozměrech 50 × 40 × 30 cm)
 • Minimální rozměry: 10 × 7 × 1 cm
Doručení do Zásilkovny je určeno objednávkám do 20 000 Kč.

Doručení standardního balíku stojí s využitím Zásilkovny 99 Kč.

Pokud vás tato informace neuspokojuje, má pro vás na webu Zásilkovna ceník.

Do Zásilkovny je možné zboží doručit do dvou dnů.

V Zásilkovně činí standardní doba úschovy 7 dní. Pokud předem víte, že si zásilku nestihnete vyzvednout, můžete si úschovu před uplynutím původní 7denní lhůty prodloužit na 21 dní.

 

Ano, kromě standardní platby předem můžete s využitím Zásilkovny platit i formou dobírky na výdejním místě. Její maximální cena je 30 000 Kč. Můžete ji zpravidla uhradit jak hotovostí, tak kartou.

 

 1. O předání zásilky Zásilkovně k přepravě budete informování e-mailem s trasovacím číslem, díky němuž budete moci zásilku sledovat.
 2. Ve chvíli, kdy zásilka dorazí na vámi zvolenou pobočku Zásilkovny, obdržíte prostřednictvím SMS či e-mailem (případně ho najdete také v aplikaci) heslo pro vydání zásilky. Pokud si nestíháte zboží vyzvednout během 7 dnů, můžete pomocí odpovědní SMS nebo aplikace Sledování zásilky lhůtu prodloužit až na 21 dní.
 3. Heslo použijte na pobočce Zásilkovny, na jeho základě vám bude zásilka vydána. Vyzvednutím můžete pověřit i jinou osobu, stačí jí toto heslo předat, je totiž jediným nutným dokladem práva na zásilku. V Zásilkovně po vás nechtějí občanský ani jiný průkaz.

 

Přehled poboček Zásilkovny najdete v mapě výše a potom také v mapě, která se vám zobrazí, pokud vyberete Zásilkovnu jako způsob dopravy při nákupu.

Seznam všech poboček najdete na webu Zásilkovny, lze je vyhledávat podle zemí, krajů a měst. Ta největší najdete níže:

Pokud máte dotazy ohledně své zásilky, která je již v přepravě Zásilkovny, můžete se podívat, zda vám je nezodpoví služba Sledování zásilky popsaná výše.

Pokud i přesto potřebujete poradit, zákaznický servis Zásilkovny kontaktujte jedním z následujících způsobů, k dispozici je vám od pondělí od pátku od 8:00 do 18:00.

 • E-mail: info@zasilkovna.cz
 • Telefon: +420 216 216 516

Ano můžete, za příplatek 29 Kč si vyberta službu Zásilkovna domů a  Zásilka Vám dorazí na zadanou adresu, kterou jste uvedli v objednávce.